Honzýkovy stránky

Vítám vás na mejch stránkách

Filmy

Zahulíme uvidíme( Harold & Kumar Go to White Castle )


Co se stane, když se dva, celkem rozdílní, kamarádi rozhodnou v pátek večer pořádně zapařit? Trochu zahulej a dostaví se hlad. Když v ten moment shlédnou televizní reklamu na hamburgery White Castle, dostanou na ně takovou chuť, že se rozhodnou je dnes večer za každou cenu ochutnat.

Zahulíme, uvidímeWhite Castle ale není k nalezení. Tam kde býval už není a jiný nejbližší je až v New Jersey. Cesta tam není, ve zhuleném stavu, rozhodně jednoduchá a tak to našim hrdinům zabere celý film. Zahulíme, uvidíme je poměrně zdařilá komedie. Tvůrci ji sice nazývají nekorektní huličska komedie, nicméně hulení tam není to hlavní. Ani originální název Harold and Kumar Go to White Castle nenaznačuje, že by se mělo o huličskou komedii jednat. Harold s Kumarem sice celý film hučí jak piliňáky a je tam i pár scén, kde hulení je to hlavní, ale většinu času se tím film příliš nezabývá. Huličska komedie je to ale v tom, že to co ti dva za jednu noc zažijou, se za střízliva normálně nestává. No uznejte sami, kdy jste naposled jeli na gepardovi?

Zahulíme, uvidímeHarold (John Cho) je slušný, mladý asiat pracující v bance, do kterého by nikdo neřekl, že se dokáže zhulit jak deka. Stále pokukuje po krásné sousedce Marii (Paula Garcés), se kterou jezdí každý den ve výtahu, ale neodvažuje se jí oslovit a někam pozvat. Když se k tomu konečně odhodlá, Marie je zrovna na cestě pryč. Ale žádný strach, za 10 dní bude zpátky. Kumar (Kal Penn) je původem Ind a má téměř vystudovanou medicínu. Navzdory svému otci ale odmítá veškeré pracovní možnosti, kde by mohl získat nějakou praxi a místo toho se jen tak poflakuje.

Zahulíme, uvidímeCelý film byl natočen s velmi nízkým rozpočtem, nicméně za tu zábavu to stojí. Extrémě jednoduchá dějová linka je neustále přerušována zdařilými gagy, které naše hrdiny vždy na chvíli odvedou z cesty za vysněným cílem. Když se z toho konečně nějak vyhrabou a řeknou si, teď už konečně pojedeme do toho White Castlu, stanese opět něco, co rozhodně neočekávali a z tak jednoduché věci, jako dojed do vedlejšího města a dát si tam hamburger, se stane téměř neproveditelný úkol.

Zahulíme, uvidímeJako hlavní postavy byly vybráni v podstatě neznámí herci. Až na pár vedlejších rolí v teen-age komediích se zatím nikde neukázali. Spoustu představitelů vedlejších postav naopak poznáte z klasických teen-age komedií. Film režíroval Danny Leiner, od kterého asi znáte film Hele vole, kde mám káru, na který toto, alespoň tématicky, navazuje. Oba tyto filmy jsou založeny na stejně šíleném, nesmyslném a absurdím humoru, nicméně Zahulíme, uvidíme je prostě nějak zábavnější a pro diváka přijatelnější. Nevyskytují se zde sice mimozemšťani, ale vzteklý pes v autě mě dostal, scéna s hnusákem a jeho krásnou ženou je výborná i když očekávatelná, a jízdu na gepardovi asi nečeká nikdo.

Žádné komentáře
 
Doufám ,že se vám moje stránky líbili a že je někdy zase navštívíte.