Honzýkovy stránky

Vítám vás na mejch stránkách

Filmy

Madagaskar

Madagaskar

MadagaskarZebrák Marty je dobrodruh. Prostě ho už nebaví jen tak se vyvalovat v Newyorské centrální ZOO a v den svých desátých narozeninách se rozhodne ze ZOO prchnout. Je následován svými nerozlučnými kamarády, lvem Alexem, hvězdou místního publika, hrošicí Glorií a poněkud ustrašeným žirafákem Melmanem. Tím, že jsou chyceni na Newyorském hlavním nádraží si „vyslouží“ deportaci do divočiny. Když se jim přece chce pryč, tak by se to mělo zařídit, ne?

MadagaskarJenže to by ve filmu toho nesměla figurovat banda zlotřilých tučňáků. Unesou loď směřující do Afriky a milá partička se namísto původně plánované divočiny kdesi v Keni ocitá na ostrově Madagaskar, obývaném lemury a fosy, a s nimi se musí naučit žít... Tučňáci mezitím samozřejmě pokračují k Antarktidě.

Že už vám došla trpělivost s filmy, do kterých se jako hlavní hrdinové dosadí zvířata, chovající se jako lidé? Že jsou to všechno kraviny? Řikejte si, co chcete, ale mě se to ještě pořád neokoukalo a pořád mě to ještě baví… A řekl bych, že tady je té zábavy ještě o dost víc než třeba ve Hledá se Nemo. "I like to move it, move it! I like to move it, move it!" Z hlediska animovaného bych nerad film shazoval, ale je to už docela rutina.

MadagaskarTak trochu můžeme Madagaskar připodobnit Době ledové. Je to příběh o putování skupinky zvířat za určitým cílem. Pojítko nacházíme i v prostřizích na skupinku čtyř tučňáků, která zde má jednoznačně stejnou funkci jako veverka v Době ledové: pobavit. Výstupy čtveřice agentů ve fracích jsou vždy osobité a hlášky jako „Tak tohle je na prd, pánové“ jsou nezapomenutelné.

Madagaskar nemá ambice stát se kultovním filmem typu Shrek. Je orientovaný spíše na mladší diváky, ale některé narážky děti rozhodně pochopit nemůžou. Díky spádu vtipů a pouze necelé hodině a půl stopáže se ale domnívám, že tuhle legraci přežijí bez úhonu i dospělí.

 
Doufám ,že se vám moje stránky líbili a že je někdy zase navštívíte.