Honzýkovy stránky

Vítám vás na mejch stránkách

Filmy

Doba ledová 2: Obleva

Doba ledová 2: Obleva Třemi hlavními hrdiny Oblevy jsou stejně jako v prvním díle mamut Manny, lenochod Sid a tygr Diego. Ti tři se spolu vydávají na další pouť: tentokrát nucenou. Musí se spolu s ostatními zvířaty dostat včas k lodi, která je zachrání od utonutí ve vodě, která se nahrne do jejich světa po velké oblevě. Cestou každý řeší nějaký svůj problém: Manny se cítí osamělý a hledá družku, Sidovi chybí seberealizace a sebevědomí a Diego má strach z vody. No a veverka? Ta se samozřejmě zcela soustřeďuje na žalud.

Doba ledová 2: OblevaV prvním díle se všechna legrace v ději točí kolem lenochoda Sida, zde je ale komediální potenciál rozložen do více postav, vesměs nových. Jde především o vačičáky a mamutici-vačičačku (mamut, který si myslí, že je vačice, je vážně komický). Na některé momenty, kdy mamut visí za ocas na stromě, kdy na kládě jede do údolí, anebo se plazí „skryt“ za stromem, budete vzpomínat dlouho. Navíc se objevují nové vtipy spíše spíše pro dospělé než pro děti, například lehké narážky na vztahy mezi mužským a ženským pohlavím nebo nechuť starého ježka opustit své obydlí, takže divák staršího data narození (třeba 1975 jako já :-)) má větší šanci se pobavit.

Doba ledová 2: OblevaNo a to jsem se ještě vůbec nezmínil o šavlozubé veverce a jejích dalších lapáliích se žaludem. Tvůrci si jednoznačně uvědomili, kdo jim vydělal největší část peněz a komu je tedy potřeba dát příležitost vyniknout. A veverka nabídnutou šanci využila na rozdíl od některých břídilů z jiných filmů skvěle :-) Scény jako boj s čerstvě vylíhnutým mládětem supa, snaha o lapení žaludu na ledě nebo, v upoutávkách od loňského roku používané, zacpávání vytryskávající vody ze skály rukama nohama jsou velmi vydařené nejen animátorsky. A z animátorské stránky to lze říct o celém filmu: jakékoliv akční scény s vodou nebo ledovými krami jsou maximálně věrohodné.

 
Doufám ,že se vám moje stránky líbili a že je někdy zase navštívíte.